Заплановані покупки замість запасів «на зиму»: як карантин змінює купівельну поведінку українців

Одним із трендів «карантинної» осені є деяка зміна купівельного поведінки українців: обдумані покупки замість продуктових запасів «на зиму». Саме це дозволило пережити осінь без паніки і серйозних коливань на ринку овочів і картоплі, повідомив директор Оптового ринку «Шувар» Іван Федишин.

Лідером за обсягами споживання в листопаді традиційно залишається картопля: на найбільшому в Західній Україні оптовому ринку за останній місяць осені було реалізовано понад 3000 тонн картоплі. Всього за останні три місяці на ринку продали 12 500 тон.

У той же час вартість картоплі в листопаді 2020 знизилася на 15% в порівнянні з минулим роком: сьогодні на овочевий майданчику картопля пропонують по 7-8 грн за кілограм, тоді як в листопаді-2019 він коштував 8,5-9 грн / кг.

«В цілому все три місяці осені пройшли без серйозних цінових коливань на овочі та картоплю. Тільки в жовтні ми зафіксували незначне підвищення цін, однак поява імпорту дуже швидко стабілізувало ціни на ринку.+

Тому можемо підсумувати, що осінь 2020 пройшла без паніки. Все більше українців розуміє, що не варто формувати запаси будь-яких продуктів на півроку вперед.

Адже дефіциту на ринку продовольства немає, і підвищення попиту тільки провокує зростання цін. В результаті, замість економії можемо отримати зайві витрати із сімейного бюджету », — зазначив Іван Федишин.