Якісний посівний матеріал — запорука високої врожайності — думка

Погодні умови агросезону-2020 не сприяли формуванню якісного насіння багатьох культур. Тому, щоб визначитися, що сіяти навесні, і зробити вибір на користь якісного посівного матеріалу, насіння варто перевіряти на показники якості і безпеки в лабораторних умовах.

«Якісний посівний матеріал — одна із запорук високої врожайності: адже якщо посіяні насіння не зійдуть або зійдуть, але дадуть неоднорідні сходи, то ніякі добрива або засоби захисту рослин ситуацію особливо не врятують», — вважає керівник сервісно-аналітичного центру «Інститут здоров’я рослин»  Ірина Перехрест .

Тому експерт рекомендує придбаний посівний матеріал досліджувати на показники енергії проростання, схожості, чистоти, а також неодмінно провести фитопатологическую експертизу. За словами Ірини Перехрест, таке дослідження гарантовано покаже, наскільки посівний матеріал якісний, чи можна його сіяти, або краще замінити.

Енергія проростання насіння, пояснює Ірина Перехрест, характеризує його життєздатність, від якої залежить швидкість проростання. А схожість насіння — це показник, який вказує на кількість схожих насіння у відсотках від загальної кількості насіння. В «Інституті здоров’я рослин» ці показники визначають методом пророщування.

Фахівці відзначають, що фитопатологическая експертиза допоможе підібрати правильний протруйник, максимально ефективно захистить посіви на ранніх етапах росту і розвитку. Спочатку фахівці «Інституту здоров’я рослин» проводять дослідження методом вологої камери в сучасних кліматичних камерах, який дозволяє виділити збудників хвороб рослин, потім методом микроскопирования ідентифікують захворювання, а тоді приступають до розробки системи захисту.

За результатами дослідження фахівці надають аграрію рекомендації по агротехнічних прийомів (глибина висіву, норма висіву і т.д.), а також застосування протруйників для обробки насіння. При низьких посівних якостях посівного матеріалу даються рекомендації, спрямовані на підвищення цього показника (стимулятори росту, мікро і т.д.).