Як не прогоріти у часниковому бізнесі

Існує справедлива думка: чим менше років в своїй історії посадковий матеріал часнику був у землі, тим він краще і надійніше.

Зубок може був уже в землі кілька років поспіль, однозубка — тільки один рік, а воздушки — жодного разу. Звичайно більшість городників воліють не морочитися з воздушкою, а розділяти головку на зубки, використовуючи гасло «З урожаю мені і одного відра часнику на зиму вистачить». Так то воно так, а що якщо розглядати часникову тему як бізнес, де головну роль завжди грає економія, собівартість продукції, її товарність і врожайність?

Тут вже не до гасел і, напевно, варто серйозно задуматися, як і з якою користю для справи будуть витрачатися ваші кровно нажиті…

Адже бездумно запихаючи в землю зубок часнику, ми часто навіть не замислюємося, яких величезних грошей це коштує, а ще варто розділити його на зубки, відкалібрувати, замочити у спецрозчині, просушити до сипучості, посадити обов’язково кореневим донцем вниз (так як неправильна орієнтація зубка при механічній посадці може вам коштувати втрати до 30% врожайності).

А ще не дай Бог зловити великий відсоток зараженості зубка нематодою, від якої не існує ніяких ефективних хімічних препаратів і яка розмножується на зубках з арифметичною прогресією.

Ось кілька ефективних порад, як не потрапити на таких горе-насіннєводів:

  1. Сорт часнику, озвучений продавцем, обов’язково повинен бути у Державному реєстрі сортів саме в рік продажу його посадкового матеріалу.
  2. Продавець даного сорту повинен бути сам автором (власником) цього сорту або у продавця повинні бути права на розмноження і продаж сорту, передані йому самим автором за ліцензійним договором.
  3. Дуже важливо, щоб продавець — ФОП або юридична особа — був занесений в реєстр України як офіційний виробник посадкового матеріалу і насіння.

Це завжди говорить про серйозність підходу до насінництва, адже в таких господарствах завжди є багаторічний досвід, необхідний набір техніки, складських приміщень, очисних машин і наявність досвідчених агрономічних кадрів.

А агрономічний досвід і знання у часниковій темі дуже важливі, це стосується багатьох насінницьких правил по дозріванню, калібруванню, методів і термінів посіву. А по великому рахунку найкращий продавець посадкового матеріалу часнику цей той, хто прагне не продати і забути, а бере участь у всьому подальшому технологічному процесі зберігання-доопрацювання, а ще допомагає інформаційно у збуті готової часникової продукції. Ви скажете, що таких не буває.

Бувають!

Потрібно просто набратися терпіння і знайти, адже це ваш майбутній бізнес і, до речі, дуже прибутковий!

ЗАПРОШУЄМО ДО СПІВПРАЦІ!

З повагою, Сергій Вікторович Паращенко,

ТОВ «Чистий продукт»