Вчені розповіли про вологозабезпечення грунтів і стан посівів озимих культур

За інформацією ГУ Інститут зернових культур НААН (Дніпропетровська обл.) Запаси продуктивної вологи в шарі грунту 0-20 см по завершенні осінньої вегетації під пшеницею озимою після різних попередників на більшій території області були недостатні і незадовільні і знаходилися в межах 9-18 мм, тільки на півдні та місцями в центрі області достатні — 28-30 мм, в метровому шарі — 24-68 мм.

У Херсонській області, за даними Інституту зрошуваного землеробства НААН, зволоження грунту на більшій частині території області залишилося на недостатньому, а місцями незадовільному рівні.

Під пшеницею озимою в шарі 0-20 см на неполивних землях західній частині області перебували на незадовільному рівні — 9 мм, в південно-західних районах оцінювалися як недостатні — 14 мм, а на інших площах зволоження цього шару грунту відповідало достатнім показниками — 24-29 мм.

У метровому шарі грунту в східних і місцями в західних районах знаходилося 31-34 мм вологи, що є найнижчим показником, в південно-західних, центральних і південно-східних районах зволоження грунту було незадовільним — 62-71 мм, а на решті території області запаси вологи відповідали задовільним і гарним показникам — 104-135 мм.

На решті території країни запаси продуктивної вологи в грунті залишаються достатніми.

З початку другої декади листопада в результаті зниження середньодобових температур менше 5 ° С тепла відзначали уповільнення активних ростових процесів озимих зернових культур, а з 16 листопада зафіксовано припинення їх активної вегетації.