В Україні запрацював перший завод з переробки часнику

У Вінницькій області в смт. Липовець в тестовому режимі запрацював перший в Україні завод з комплексної переробки часнику.

Про це повідомив заступник голови аграрного підприємства «АГРО-МАЙСТЕР», керівник виробничого проекту Василь Гудзовський, пише «Укрінформ» .

«Ми підготували до запуску наш завод, зараз працюємо в тестовому режимі. Беремо часник з городу, з саду і з поля, очищаємо його від бруду і всяких домішок, калібруємо і дробу головки. Потім очищаємо від луски, потім все це миється, дезінфікується озоном без додавання хімічних речовин. Очищені зубчики підсушуються, вакуумуються і відправляються на охолодження. Це вже сировину, готову для використання в будь-якому вигляді », — прокоментував Василь Гудзовський.

За його словами, частина продукції переробляється на пасту і пюре. Відзначається, що туди додається сіль, або інші компоненти, які потрібні виробникові, наприклад, м’ясо-ковбасному або хлібопекарського виробництва, а також виробникам соусів, кетчупів.

Згідно з повідомленням, планова потужність заводу — переробка 2 тис. Т часнику на рік. Вихід підприємства на прогнозовані обсяги виробництва буде залежати від того, наскільки вітчизняні переробники будуть зацікавлені в українському часнику.

Крім того, для забезпечення свого виробництва сировиною підприємство буде вирощувати насіннєвий матеріал і поставляти його сільським господарствам.

«Будемо виробляти насіннєвий матеріал. Власне, ми вже його виробляємо і частково реалізуємо навколишнім сільським господарствам і тим, хто хоче долучитися до цієї справи. А потім забираємо у них урожай. Намагаємося налагодити наш власний контроль за вирощуванням сировини, тому що наша готова продукція буде потрапляти до підприємств, які стежать за безпекою харчових продуктів. Тому ми дуже уважно ставимося до якості сировини », — додав  Василь Гудзовський.