В Україні прийняли законопроект про торгівлю органічним продуктом

Депутати Верховної Ради України  на позачерговому засіданні проголосували в першому читанні за проект Закону України № 5440 «Про внесення змін до розділу XI« Перехідні положення »Закону України« Про основні засади і вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції ».

Про це розповів  міністр аграрної політики і продовольства  Роман Лещенко , пише прес-служба Мінагропроду.

Відзначається, що д ОКУМЕНТА підтримали 317 нардепів.

«Ще 2 роки тому в Україні був проголосований Закон, що стосується основних вимог до органічного та функціонування його нової системи сертифікації. Однак через зміни в системі уряду, в тому числі ліквідація Мінагропроду, привели до того, що необхідні підзаконні акти не були вчасно вжиті, тому Закон не зміг заробити », — роз’яснив ситуацію Роман Лещенко.

За його словами, суб’єкти ринку органічної продукції виявилися в ситуації, коли вони не можуть через відсутність всього пакета нормативно-правових документів здійснювати виробництво, імпорт і подальшу реалізацію органічної продукції в Україні.

За словами Романа Лещенко , виробники через відсутність акредитованих згідно із законом органів сертифікації і відповідно функціонують державних реєстрів не можуть виконати норми закону, які вимагають наявності чинного сертифіката.

« Тобто зараз в Україні відсутні органи сертифікації, які можуть сертифікувати виробництво і оборот такої продукції. Тому виробники, вказуючи на своїх товарах маркування «органічна продукція», просто порушують Закон », — акцентував міністр.

Відзначається, що це може призвести до скорочення пропозиції на ринку органічних продуктів харчування та кормів, а це стане причиною значних економічних втрат для операторів ринку і зменшення надходжень до Державного бюджету України.

«Тому проект закону, за який сьогодні проголосували в першому читанні, розроблений з метою недопущення зупинки торгівлі органічною продукцією на території України, а також усунення перешкод для отримання ним державної підтримки», — розповів Роман Лещенко.

Згідно з повідомленням, законопроектом пропонується:

  • тимчасово, до 1 січня 2024 р дозволити суб’єктам господарювання, які мають чинний сертифікат, виданий органом іноземної сертифікації, реалізовувати сільськогосподарську продукцію як органічну (зокрема, використовуючи позначення « органічний продукт » « органічний » , « біодинамічний » , « біологічний » , « екологічний » , « органік » );
  • тимчасово, до 1 січня 2022 р визнати суб’єктів господарювання, які мають чинний сертифікат, виданий органом іноземної сертифікації, виробниками органічної сільськогосподарської продукції для цілей Закону України « Про державну підтримку сільського господарства України »;
  • крім того, буде забезпечена можливість всім виробникам органічної продукції приєднатися до програми державної підтримки органічного виробництва в 2021 р