Українські насіння показали себе краще зарубіжних аналогів, — НААН

Президент Національної академії аграрних наук України Ярослав Гадзало розповів, що українські сорти і гібриди кукурудзи, соняшнику, сої та інших пізніх культур вітчизняної селекції показали себе краще в сучасних умовах, ніж закордонні аналоги.

«Сорти і гібриди пізніх культур селекції наукових установ НААН у порівнянні з сортами іноземної селекції мають велику засухо- і жаростійкість. При надзвичайно жорстких погодних умовах поточного року гібриди кукурудзи, соняшнику, сої та інших культур селекції НААН витримали надмірну спеку і дали врожай. Стабільні результати врожайності продемонстрували кормові та ранні зернові культури селекції НААН », — розповідає Ярослав Гадзало.

Президент НААН підкреслив, що майбутнє українського аграрного сектора саме з новими перспективними сортами і гібридами, які в жорстких кліматичних умовах демонструють хороші результати.

«У виробництво вже йдуть гібриди, які два роки тому ще випробовувалися на дослідних ділянках установ НААН та мали потенційну врожайність 16-17 тонн сухого зерна, — зазначив фахівець. — Це, до речі, і питання продовольчої безпеки держави, і зміцнення експорту українських культур ».

Ярослав Гадзало також підкреслив, що зараз на рівні Кабінету Міністрів вирішується питання про відновлення зрошення на Півдні України.

«Потрібно дати можливість сільгоспвиробникам отримувати воду і нарощувати виробництво сільгоспкультур», — резюмував голова НААН.