Українські грунти є всесвітнім зразком для наукових досліджень

Українські грунти є всесвітнім зразком для наукових досліджень. Украіна унікальна за своїм ґрунтовим покривом. Всім відомі родючі українські чорноземи. Але в інших країнах вони теж є. І тільки в Україні унікальний випадок у світі, де на обмеженій території в яскравому вигляді виражена зональність з більш-менш однорідною грунтоутворюючою породою, зазначив кандидат с / г наук Вадим Соловей.

Вчений зазначив, що українські ґрунти є класичним зразком досліджень для ґрунтознавців. Багато вчених з усього світу приїжджають в Україну для проведення наукових робіт на місцевих грунтах. А в школах Японії навіть викладають про грунти в Україні.

«В Україні унікальні природні умови: зональність виражена в найбільш яскравій формі взагалі в європейській смузі — на короткій відстані змінюються зони Полісся, Лісостепу, Степу та сухого Степу. Це не кажучи вже про гірських областях. Плюс, крім Полісся, у нас майже одна грунтоутворюючих порід лес — це своєрідна порода, вона досить цінна в агрономічному відношенні. В інших країнах вона теж є, але в меншому обсязі. Але коли у нас на одній породі змінюється клімат, змінюються грунту — найбільш рельєфно проявляються зв’язку між грунтами і кліматом. І тому засновники генетичного грунтознавства починали роботи саме з грунтів України. І якщо в фізіології жаба — це об’єкт класичних досліджень, то український чорнозем вважається зразком для грунтознавчих досліджень», — розповів Соловей.

В Україні налічується близько 1500 видів грунтів. І якщо фермер добре знає який ґрунт на його полі, то він може отримувати додатково 2-4 центнери врожаю.

Він також додав, що родючих грунтів не буває. Навіть на піщаних ґрунтах, на яких важко виростити пшеницю або жито, добре відчуває себе сосна. Тому кожному фермеру треба обов’язково проводити повне дослідження грунтів на своїх полях, щоб підібрати саме ту культуру, яка буде приносити йому максимальний прибуток.