Україна стане сировинною державою, якщо не надавати належну державну підтримку аграріям — думк

Якщо порівнювати програму держпідтримки аграріїв в Україні з європейською, вона виявиться мізерною.

Про це під час прямого ефіру повідомив народний депутат України, член депутатської групи «Партія «За майбутнє», секретар Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Іван Чайківський , пише AgroPolit.com . 

«За 2019 р аграрний сектор в державний бюджет заплатив більше 70 млрд грн податків і зборів. Ми повернули в дотаціях аграріям 4 млрд грн за минулий рік. А в 2021 заклали фактично 4,5 млрд грн. Це крапля в морі для тієї області, яка сьогодні фінансує майже 50% валютної виручки в державі, а також близько 20% ВВП в країні », — зазначив нардеп.

Іван Чайківський підкреслив, що Україні слід підтримувати переробну галузь.

«Якщо ми не будемо належним чином підтримувати аграріїв, наша країна стане сировинною державою для світу, тому що все зерно, яке ми виробляємо у себе на своїх полях, на своїх чорноземах, це зерно ми все будемо продавати за кордон», — повідомив він.

Крім того, нардеп переконаний, що прописувати державні програми треба так, щоб аграрій повірив в себе, щоб аграрій повірив в державу і аграрії України могли інвестувати кошти в нашу переробку і в додану вартість.