У Мінекономіки відзвітували про результати обговорення розвитку агросектора України

У широкому експертному колі 16 лютого 2021 року відбувся черговий етап публічного обговорення проекту Національної економічної стратегії — 2030 на тему «Розвиток агросектора України» .

Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки.

Відзначається, що на зустрічі, присвяченій питанням розвитку агросектора, обговорили ряд питань щодо лібералізації ринку землі, розвитку систем зрошення, стимулювання виробництва продукції з доданою вартістю, відкриття нових ринків збуту тощо.

«В минулому році велася активна міжурядова робота за участю профільних асоціацій. Результатом плідної роботи є багато досягнень, зокрема, перезавантаження державної підтримки, в рамках якої чітко зафіксовані максимальні обсяги підтримки і десятки напрямків. Крім того, була зроблена підготовча робота з пріоритетних напрямів аграрної політики України. Сподіваюся, що в цьому році почнеться активний темп імплементації наших напрацювань », — зазначив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України  Тарас Висоцький .

Згідно з повідомленням, серед інших ключових напрямків, які вже напрацьовані і будуть реалізовуватися в 2021 г. — зафіксовано Стратегію продовольчої безпеки України до 2030 р, яка представлена ​​на розгляд Кабінету Міністрів України. За словами Тараса Висоцького, Україна може зробити істотний внесок в міжнародну продовольчу безпеку, але, перш за все, повинна бути впевненість, передбачуваність і прогнозованість всередині України.

Крім того, в важливим є введення агрострахування, підтримка зрошення, органічного виробництва, тваринництва, галузевих програм, таких як картоплярство, овочівництво, виноградарство та інших. Згідно з повідомленням, окремо було відзначено забезпечення ефективної реалізації земельної реформи, дерегуляції, прозорості через функціонування Аграрного реєстру тощо.

У свою чергу, заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України  Сергій Глущенко заявив, що виконання Угоди про асоціацію в частині СФО є надзвичайно важливим як для аграрного виробника, так і для економіки в цілому.

«До кінця року ми повинні завершити цю імплементацію, яка складається з понад 250 актів ЄС. На сьогодні вже імплементовані 60% від цієї кількості актів і цей результат є досить високим », — зазначив заступник міністра.

За його словами, головна стратегічна мета в сфері СФО до 2030 р — зробити Україну надійним виробником і експортером безпечної і якісної сільськогосподарської та харчової продукції. Для цього необхідно створити умови для виробництва та обігу безпечних харчових продуктів, забезпечення належного здоров’я і благополуччя тварин, забезпечення належного рівня фітосанітарного безпеки.