Трейдери озвучили фактори відмови від залізничних перевезень

За період з липня по жовтень 2021 р. вартість перевезень 1 т зерна залізничними лініями зросла в 4 рази — 380 грн/т до 1555 грн/т.

Про це повідомляє прес-служба  компанії  GR Agro .

Зазначається, що до основних проблем сезону можна також віднести нестачу ЦТЛ вагонів та затримку поставок вагонів за заявками елеваторів. У разі недопостачання заявленої кількості вагонів на елеватор з боку «Укрзалізниці»  (УЗ) виникає проблема недовантаження обсягу зерна за контрактами з боку компанії.

«Цього року збільшилося зростання покинутих завантажених вагонів на коліях у 3 рази, які чекають на розведення між станціями. Простої можуть досягати 4-5 днів. Відповідно, це призводить до затримок відправок вже розподілених вагонів та зривів основних термінів постачання продукції до Одеських та Миколаївських портів», — прокоментували у компанії.

Крім того, у разі оформлення заявок на власні вагони експедиторів, трейдери GR Agro стикаються із проблемою черги на 1 місяць уперед, оскільки практично весь парк вагонів оформлений під великі замовлення з боку мультинаціональних трейдингових компаній.

« Для забезпечення безперебійних поставок продукції як поклажодавців, так і трейдингових контрактів поставок зерна компанія використовує власний автопарк в кількості 70 авто зерновозів. Вартість перевезень на сьогоднішній день можна порівняти з залізничними перевезеннями, періодами навіть дешевшими, але в цій ситуації завдяки довгостроковим налагодженим контактам і договорам автомобілі компанії розвантажуватимуться без затримок і простоїв у портах », — підкреслили в GR Agro.

Перспективи поновлення співробітництва з УЗ з боку компанії GR Agro щодо перевезень зерна оцінюються як прийнятні з лютого 2022 р. у разі, якщо тарифи на залізничні перевезення прийдуть у порядок.