Швейцарія допоможе органічного і молочному сектору України розвинути торговий потенціал

Стартувала нова швейцарсько-українська програма «Розвиток торгівлі з високою доданою вартістю в органічному і молочному секторі України».

Цілями програми є підвищення якості і безпеки продукції в згаданих секторах, а також підвищення торгового потенціалу на внутрішньому і зовнішньому ринках продукції з високою доданою вартістю.

В рамках програми, згідно з повідомленням, буде підтримано створення органічної платформи для зростання торгівлі органічною продукцією з високою доданою вартістю на внутрішньому і зовнішньому ринках.

« У молочному секторі програма буде працювати над підвищенням рівня довіри до вітчизняної молочної продукції шляхом підтримки інформаційної кампанії для споживачів. Для цього спільно з бенефіціарами програми планується впровадження в Україні програми контролю сирого молока, еквівалентній підходам в країнах ЄС в забезпеченні прозорості та простежуваності на етапі виробництва молока та введення його в оборот », — вказується в повідомленні.

За словами експертів, важливим аспектом у розвитку торгового потенціалу стане доступ до ринку дрібних виробників молочної продукції.

Очікується, що в результаті впровадження програми приватні малі та середні підприємства, а також органи державної влади, що працюють в органічному і молочному секторах, сприятимуть розвитку стійкої торгівлі і створенню робочих місць в цих секторах.

Нагадаємо, що в  умовах дефіциту молока сировини і дорожнечі натуральних молочних продуктів в Україні, багато операторів знаходять вихід у виробництві молоковмісних продуктів.