Рентабельність виробництва в фермерських господарствах вище, ніж в сільгосппідприємствах — експертна думка

За підсумками 2019 року, за 20 основним сільськогосподарським культурам в фермерських господарствах України рівень рентабельності виробництва був вище, ніж у всіх вітчизняних сільгосппідприємствах.

Про це повідомив директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академік  НААН Юрій Лупенко , пише прес-служба. 

Зокрема, за його словами, рентабельність виробництва в фермерських господарствах по зерновим культурам склала в минулому році 14,5% проти 11,8% за всіма підприємствах, по насінню ріпаку та ріпаку — 17,9% проти 9,4%, по насінню соняшнику — 24,7% проти 23,5%, по овочам відкритого грунту — 18,2% проти 7%.

« Найбільш рентабельним в фермерських господарствах стало виробництво продукції ягідних культур (57,4% проти 19,8% у всіх підприємствах), картоплі (50,3% проти 15,4%), шишок хмелю (35,9% проти 9,0 %), проса (28,4% проти 20,2%), плодових культур (25,8% проти 0,2%) і насіння соняшнику (24,7% проти 23,5%) » ,  — зазначив учений.

У минулому році збитковими для фермерів в рослинництві було виробництво зернобобових культур (-2,5% проти (-11,5%) у всіх підприємствах) і цукрових буряків фабричних (-4,8% проти (-15,1%).

Разом з тим, підкреслив Юрій Лупенко, рентабельність виробництва в фермерських господарствах зросла по жита, вівса, гречки, шишках хмелю, картоплі, овочах відкритого грунту, фруктах і ягодах, тоді як в цілому по сільськогосподарських підприємствах  — тільки по жита, вівса, картоплі та ягодах.

« Слід пам’ятати, що більш високі результати фермерів також враховуються при обчисленні загальних показників рентабельності по всіх підприємствах, тим самим збільшуючи їх. Отже, фактична різниця в рентабельності ще більше. При таких обставинах можна говорити про переваги фермерського укладу і перспективності його розвитку в Україні » ,  —  підсумував Юрій Лупенко.