Передбачуваність повинна стати основою експортної стратегії України — Качка

У експортної стратегії України головне не нові географічні пріоритети, а якість роботи. 

Таку думку висловив  заступник міністра економіки  Тарас Качка  під час  Grain Ukraine 2021 , передає прес-служба Мінекономіки.

«У торговельній політиці все відбувається досить повільно, але планомірно, як і на ринку зернових. Важливо розуміти, що зерновий ринок це не ринок «сьогодні на сьогодні», а «сьогодні на 10 років вперед». Я бачу, що і в уряді, і в бізнесі це розуміння є », —  зауважив Тарас Качка.

Він зазначив, що Мінекономіки продовжує працювати з європейськими експертами з оновлення Угоди з Євросоюзом, в тому числі її торговельної частини. Передбачається, що до Саміту Україна-ЄС, який має відбутися в жовтні цього року, вже буде оновлена ​​тарифна частина.

Тарас Качка розповів, що при плануванні експортної стратегії потрібно враховувати питання якості і органічності продукції, з точки зору роботи лабораторій, фітосанітарного контролю, а також розвитку логістики всередині країни і ефективної роботи з трейдерами.

«Минулі два маркетингові року були наповнені великими коливаннями з приводу продовольчої безпеки всередині країни. Але ми пройшли цей час без будь-яких обмежень. Якщо ми хочемо бути ефективними, розвивати якісний ринок з точки зору якості зерна, довіри до нього, вміння його зберігати і продавати, то нашим головним стратегією має бути передбачуваність », —  підкреслив Тарас Качка.