На державну підтримку аграріїв планують виділити 4,6 млрд грн у 2022 р

Уряд схвалив проект Закону про Державний бюджет України на 2022 року і разом з відповідними матеріалами подало його на розгляд Верховній Раді України.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів України.

«На розвиток агропромислового комплексу, підтримку аграріїв, реалізацію земельної реформи, здійснення заходів по меліорації і зрошенню в наступному році передбачено ресурс в обсязі 8 млрд грн», — заявив міністр фінансів Сергій Марченко  на засіданні.

Відзначається, що обсяг фінансування розвитку агропромислового комплексу у 2022 р більше на 301 млн грн в порівнянні з планом на 2021 р

Згідно з презентацією Міністерства фінансів, проектом держбюджету на 2022 р передбачається фінансування держпідтримки сільгоспвиробників на рівні 4,6 млрд грн.

Виділені кошти передбачені на фінансування 4 програм:

  • відшкодування вартості сільгосптехніки;
  • здешевлення кредитів і страхових платежів;
  • розвиток тваринництва, рослинництва, садівництва, виноградарства та хмелярства;
  • дотація на зрошення для 1,2 тис. сільгоспвиробників.

Крім того, на земельну реформу в проекті передбачено 715 млн грн. Таким чином на створення і оновлення топографічних карт і планів (56,59 тис. Га) передбачено 329 млн грн. На інвентаризацію госземель (1,7 млн га) — 220 млн грн.

Меліоративні комплекси та зміст водогосподарських систем в т.ч. меліоративних комплексів отримають 2,7 млрд грн фінансової підтримки.