Мінфін виступає за зниження ставки ПДВ до 14% для аграріїв

Міністерство фінансів України виступає за зниження ставки ПДВ для сільськогосподарської продукції з 20 до 14%.

Про це повідомляє прес-служба відомства.

Відповідний законопроект був направлений на підпис Президента після прийняття парламентом (законопроект  №3656 ).

Заступник міністра фінансів Світлана Воробей зазначає, що в разі вступу в силу цього закону критична ситуація  чекає ділків від аграрного сектора, які намагаються нажитися на праці селян, створюючи різні схеми перепродажу сільгосппродукції. За її словами, найпопулярнішими є «скручування» по ПДВ.

« Вони намагаються за безцінь скупити у селян сільгосппродукцію, щоб потім сформувати свою ціну для переробних підприємств і при цьому вкрасти ПДВ з бюджету, використовуючи фіктивні підконтрольні підприємства, а також« скручуючи »з їх допомогою зобов’язання по ПДВ. Зниження ставки ПДВ на операції з такої сільгосппродукцією сильно вдарить по цим схемам, зробивши їх неефективними, а значить, не цікавими для «скручувальник», — зазначає вона.

Світлана Воробей пояснює, що операції сільгосппродукцією також найчастіше використовуються при формуванні штучного «скрученого» ПДВ. Таким чином, зменшення суми ПДВ, яку шахраї сподіваються отримати у вигляді відшкодування з бюджету, зробить «скручування» з сільгосппродукцією неефективними і не цікавими, а аграрний ринок — прозорим і прогнозованим.

За її словами, впроваджуючи такий інструмент боротьби зі «скрутками», держава не втратить надходжень до бюджету, оскільки всі сільгосптовари, на операції з якими знижується ставка ПДВ, є товарами проміжного споживання (сировиною), що практично не реалізуються кінцевому споживачу.

«Такі товари використовуються переробною промисловістю для виробництва інших товарів уже кінцевого споживання, на операції з якими ставка ПДВ залишається 20%. Тобто ПДВ буде сплачено до бюджету в повній мірі, але з одноразовою затримкою в 2-3 місяці, протягом яких сировина перетвориться в продукти кінцевого споживання », — прокоментувала Світлана Воробей.

Крім того, в разі експорту сировини, значно зменшиться бюджетне відшкодування ПДВ з таких операцій на суму близько 13 млрд грн на рік за рахунок припинення «скруток» з сільгосппродукцією.