Мінфін ініціює чотири податкові зміни для АПК

Міністерство фінансів України на чолі з Сергієм Марченко ініціює збільшення податків для агросектору.

Про це йдеться в матеріалі на AgroPolit.com.

Відзначається, що це випливає з аналізу положень законопроекту «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо справляння податків з платників податків — суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у сфері сільського господарства».

Крім того, зараз законопроект знаходиться на розгляді в податковому комітеті парламенту в дискусіях з бізнесом.

Згідно з повідомленням, є чотири податкові зміни для агросектору від Мінфіну:

  • Перше  — стосується відшкодування експортного ПДВ.

Відзначається, що законопроектом пропонується поповнення ПКУ нормами щодо бюджетного відшкодування ПДВ тільки після надходження валютної виручки на рахунок платника податку в обслуговуючому банку, і встановлення відповідного права податкових органів на отримання інформації від платника податків за таким вступу шляхом подачі запиту про надання документів.

« У законопроекті сказано, що в разі неповернення валютної виручки, платники податків — експортери сільськогосподарських товарів будуть втрачати право на бюджетне відшкодування », — йдеться в матеріалі.

  • Друге  — додаток ПКУ нормами, які встановлюють, що знищення сільськогосподарських рослин, насаджень, тварин в зв’язку з форс-мажорними обставинами не є постачанням товарів.

І, відповідно, сільськогосподарські товаровиробники на вартість знищеного в зв’язку з форс-мажорними обставинами врожаю або тварин, не нараховуватимуть ПДВ як на витрати, які не використовують у господарській діяльності.

Відзначається, що цей крок є цілком логічним, оскільки виникали спірні ситуації, особливо з огляду на неврожай минулого року.

  • Третє  — збільшення в 2 рази ставок єдиного податку для платників IV групи (сільськогосподарських товаровиробників).

Згідно з повідомленням, в пояснювальній записці до законопроекту сказано, що єдиний податок четвертої групи по суті є пільговим режимом оподаткування, оскільки сплачується на заміну податку на прибуток підприємств, податку на доходи фізичних осіб, земельного податку, рентної плати за спеціальне використання води.

«Збільшення ставок податку відразу на 100% є занадто різким підвищенням. Дане підвищення мотивується тим, що в перехідних положень ПКУ встановлено мораторій на індексацію нормативної грошової оцінки землі до 2024 року, а саме нормативна грошова оцінка є базою для визначення ставок єдиного податку для платників IV групи », — прокоментував голова Ради« Бізнес-Варта » , колишній депутат аграрного комітету Іван Мірошниченко .

  • Четверте  — індексація нормативної грошової оцінки.

Крім того, збільшується і сума надходжень від єдиного податку до місцевих бюджетів. Йдеться про індексацію нормативної грошової оцінки (НДО) за землю.

« З 2017 р по 2023 року включно, встановлений мораторій на проведення індексації нормативної грошової оцінки землі, яка покладена в основу розрахунку єдиного податку IV  групи, що також призводить до зменшення надходжень до місцевих бюджетів», — йдеться в пояснювальній записці.

Згідно з повідомленням, дане підвищення мотивується тим, що в перехідних положеннях ПКУ встановлено мораторій на індексацію нормативної грошової оцінки землі до 2024 року, а саме нормативна грошова оцінка є базою для визначення ставок єдиного податку для платників IV групи. Тому індексацію слід змінити, щоб більше податків надходило до місцевих бюджетів.