Карантин може привести до нестачі ресурсів у українських аграріїв — експерт

Вплив від введеного в Україні карантину у зв’язку з пандемією коронавируса може привести до нестачі ресурсів у аграріїв.

За його словами, також витрати аграріїв можуть збільшитися внаслідок подорожчання ресурсів і послуг в умовах скорочення їх пропозиції і девальвації національної валюти.

Вчений спрогнозував, що цілком ймовірним є зменшення доходів сільгоспвиробників від реалізації продукції, в тому числі на експорт, внаслідок падіння цін на світових ринках, обмеження переміщення товарів тощо. Падіння котирувань цінних паперів українських агрохолдингів на світових ринках може привести до збільшення вартості інвестиційних ресурсів для таких компаній.

У той же час експерт попереджає, що найбільших втрат зазнають сільські домогосподарства, які постачають продукцію на міські ринки самостійно. Адже їхня продукція  — молоко, молочні продукти, овочі, фрукти  — переважно нетривалого зберігання. Внаслідок карантинних обмежень селяни не зможуть привозити в міста і продавати там свою продукцію, по крайней мере в тих обсягах, як це було до введення карантину.

Нагадаємо, що підприємства, що працюють в сфері сільського господарства і харчової промисловості мають особливу важливість для забезпечення продовольчої безпеки України, тому їх діяльність  не обмежуватиметься .