Фахівці назвали біологічний спосіб оздоровлення грунту

Стан української грунту погіршується. Це констатують не тільки вчені, які всебічно її досліджують, а й самі аграрії-практики. Грунті все важче отримувати гідні результати у вирощуванні культур, незважаючи на те, що розвиток технологій має полегшувати ці завдання.

Про це розповіли фахівці компанії  VITAGRO PARTNER  в матеріалі «Мікорізотерапія» — біологічний спосіб оздоровлення грунту »  на SuperAgronom.com.

Одним із дієвих комплексних способів оздоровлення грунту експерти називають мікорізотерапію  — симбіоз гриба і рослини. За допомогою мікорізотерапіі відбувається захист рослини від ґрунтових інфекцій, а також підвищується його стійкість до стресів, витривалість до посушливих і інших несприятливих умов.

«Найбільша перевага мікорізанта — саме в його комплексній дії. У практичному землеробстві найбільш швидкий і ефективний спосіб для насичення популяціями мікоризи поля з посівами сільськогосподарських культур є застосування комерційного мікорізного інокулянту при передпосівної обробки насіння. І тут однією з найбільш вдалих є розробка британських учених мікорізного препарату MycoFix , що відкриває нову сторінку в оптимальному насиченні грунту мікорізантом MycoFix і вирішує ще ряд проблем, які дошкуляють сільськогосподарських виробників », — розповів керівник відділу R & D компанії VITAGRO PARTNER  Микола Сучек .

За його словами, завдяки мікорізантам можна створити більш сприятливу для росту і розвитку рослини середу.

Перш за все, підкреслив фахівець компанії, мова йде про очищення грунту від техногенного забруднення, підвищення її родючості (мобілізація певних поживних елементів), оздоровлення грунту за рахунок біофунгіцідного дії мікорізанта.

Нагадаємо, що головною проблемою «земельних ресурсів» України фахівці називають деградацію ґрунтів . Використання природної родючості грунту без спроби її відновити — ознака низького рівня розвитку як культури землеробства, так і суспільства в цілому.