Дослідження грунту як передумова високої врожайності

Складні погодні умови 2020 ще раз підтвердили необхідність економічно і науково обґрунтованого підходу до ведення сільського господарства.

Тому наступним кроком після збору врожаю в осінній період є дослідження грунту на вміст елементів живлення, яке допоможе розрахувати норму внесення добрив під наступний урожай і забезпечить зменшення виробничих витрат при його вирощуванні.

«Достатня кількість елементів живлення в грунті — це такий же важливий фактор для досягнення високої врожайності, як і здорові і якісне насіння, правильно підібрані засоби захисту рослин і добрива, — зазначає керівник сервісно-аналітичного центру« Інституту здоров’я рослин »Ірина Перехрест. — Тому коли ярі культури зібрані, ми рекомендуємо обов’язково провести дослідження ваших грунтів, щоб наступна посівна кампанія принесла вам гідну винагороду у вигляді запланованої врожайності ».

Які показники грунту слід досліджувати в першу чергу? Головних або другорядних показників немає, зазначає Ірина Перехрест. Вона радить дослідити грунти вашого господарства на вміст азоту, органічної речовини, рухомих форм (фосфору, калію, сірки). Важливим показником, який не можна ігнорувати, є і наявність в грунті мікроелементів: при оптимальному забезпеченні рослин мікроелементами прискорюється їх розвиток, підвищується стійкість до хвороб, послаблюється дію зовнішніх несприятливих чинників — посухи, низьких і високих температур.

Крім того, плануючи удобрення полів, попереджає Ірина Перехрест, треба враховувати, що на рівень засвоєння культурами основних елементів живлення з добрив впливає і такий показник, як рН грунту. Оптимальним значенням для повноцінного використання рослиною NPK з добрив є показник 7,0. І навіть при незначних відхиленнях від цієї норми ваші посіви недоотримають заплановані поживні елементи. Те ж стосується і мікроелементів: їх засвоєння рослинами залежить від таких показників, як рН грунту, вологість, вміст органічної речовини і ін. Тому дослідження їх вмісту дозволить запланувати позакореневе підживлення.

Також, зазначає Ірина, варто перевірити ґрунт на залишкову кількість пестицидів. Адже ця інформація допомагає зрозуміти, чому деякі ділянки поля без явних причин «випадають» в період активної вегетації. Крім того, це дослідження корисно проводити на новоосвоєних землях, щоб точно знати всі їхні «підводні камені».

Перевірте показники грунтів свого господарства в лабораторних умовах — і будьте впевнені в майбутньому ваших посівів.