Аграріям України необхідно прискорити збирання врожаю, — експерти

Спекотна і волога погода в Україні сприяє масовому розвитку бур’янів, хвороб і шкідників на посівах, тому необхідно оперативно проводити збиральні роботи.

«Спекотна і волога погода сприяє масовому розвитку бур’янів, хвороб і шкідників на посівах. Підвищення температури повітря і часті опади і надалі сприятимуть розвитку цих хвороб, тому необхідно оперативно проводити збиральні роботи », — йдеться в повідомленні.

У другій і початку третьої декади липня спостерігалася нестійка по температурному режиму погода зі значними коливаннями добових температур повітря, спекотні дні змінювалися прохолодними. Похолодання в окремих регіонах супроводжувалося дощами різної інтенсивності і кількості, грозами, градом і шквалами.

Середньодобова температура на 1-6 ° С перевищувала декадну норму і становила від 17,5 ° С на заході — до 27,0 ° С тепла на півдні. Поверхня ґрунту днем ​​нагрівалася до 57-65 ° С, вночі охолоджувалася до 6-13 ° С тепла. Опади різної інтенсивності спостерігалися майже на всій території країни.

За інформацією вчених, в даний час важливим є питання підготовки грунту під майбутній урожай, найголовніше це збереження наявної вологи і накопичення майбутньої. Так, за багаторічними даними, кількість опадів, ймовірних в третій декаді липня і в серпні становить близько 100 мм.

Якщо ця кількість зберегти від непродуктивних втрат, то створиться сприятлива ситуація для отримання своєчасних сходів, насамперед ріпаку озимого.