Аграріям необхідно досліджувати придбані добрива — думка

Зараз активно відбувається закупівля добрив, насіння і пестицидів, тому фахівці «Інституту здоров’я рослин»  рекомендують аграріям вже зараз почати перевірку набутих агрохімікатів.

Відзначається, що особливу увагу необхідно звернути на добрива — адже недолік елементів в добриві або їх заміну візуально визначити неможливо, тут допоможуть тільки лабораторні дослідження. Крім того, багато виробників добрив вказують зміст окремих елементів до валового формі, з яких тільки певна частина є в доступній формі.

«У 2020 році фахівцями «Інституту здоров’я рослин» було проведено майже 4000 досліджень добрив —  досліджувалися мінеральні добрива, мікродобрива, добрива на органічній основі і меліоранти. І приблизно 4,5% проб не відповідали заявленим якісними показниками. В основному, це був брак тих чи інших заявлених елементів живлення. На жаль, ця сумна статистика вказує на підвищення проблеми фальсифікату та неякісної продукції в сфері сільського господарства », — пояснив провідний фахівець «Інституту здоров’я рослин»  Сергій Сальников .

Тому, щоб уберегтися від неякісних продуктів, фахівець рекомендує вже зараз перевірити придбані добрива в лабораторних умовах.

Згідно з повідомленням, в «Інституті здоров’я рослин» можна досліджувати мінеральні, органо-мінеральні, органічні добрива та добрива з мікроелементами на цілий спектр показників. Основні показники, на які варто перевірити придбані добрива, на думку експертів, —  вміст діючої речовини, волога, щільність, лужність, рН тощо.

Для досліджень в «Інституті здоров’я рослин» застосовуються якісні і кількісні аналітичні, фізико-хімічні методи і атомно-емісійного спектрального аналізу. За результатами аграрій отримує протокол досліджень, в якому зазначається вміст діючої речовини в добриві. Тому замовивши це дослідження, аграрій матиме 100% розуміння, скільки і яких добрив він внесе на свої поля.