Через карантин аграріям може не вистачити ресурсів, — думка

У зв’язку із з карантинними заходами, які запроваджені в Україні, може спостерігатися нестача фінансових та матеріально-технічних ресурсів у сільгоспвиробників. Так вважає директор Інституту аграрної економіки (ІАЕ) Юрій Лупенко.

   «Запровадження в Україні пов’язаних із коронавірусом Covid-19 карантинних заходів, перш за все, може призвести до нестачі фінансових та матеріально-технічних ресурсів для своєчасного проведення весняно-польових робіт внаслідок обмежувальних заходів щодо переміщення вантажів та працівників, скорочення обсягів виробництва у постачальників ресурсів для сільського господарства», — зазначив експерт.

   Окрім того, у сільгоспвиробників витрати можуть зрости через збільшення цін на ресурси та послуг в умовах скорочення їх пропозиції. Негативно вплине на ситуацію і девальвація національної валюти.

   Також ймовірним результатом того, що нині відбувається в Україні, може стати зменшення доходів сільгоспвиробників від реалізації продукції. Зменшитися можуть і доходи від експортних відвантажень, оскільки ціни на світових ринках падатимуть. Вплине на ситуацію й обмеження переміщення товарів. Через зниження котирувань цінних паперів українських агрохолдингів на світових ринках може зрости вартість інвестиційних ресурсів для таких компаній.

   Юрій Лупенко зазначає, що найбільшими будуть втрати у сільських господарств, котрі самостійно постачають продукцію на ринки. Вона переважно має нетривале зберігання, а внаслідок карантину селяни не зможуть продавати свою продукцію на ринках.

   Експерт вважає, що стійкість сільгоспвиробників залежатиме від того, скільки часу триватимуть карантині заходи.  

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *