Ціни на продовольство в світі досягли 5-річного максимуму — ФАО

Світові ціни на продовольство в грудні досягли найвищого рівня за останні п’ять років на тлі підвищеного попиту на пальмову олію і цукрову тростину для виробництва біопалива. Про це йдеться в звіті  The Food and Agriculture Organization (FAO ) .

Індекс продовольчих цін ФАО в грудні склав 181,7 пункту, що на 2,5 п.п. більше, ніж в листопаді. Це найвищий показник з грудня 2014 року.

В цілому за 2019 рік індекс склав в середньому 171,5 пункту, що приблизно на 1,8% вище, ніж в 2018 році, але на 25% нижче свого піку в 2011 році.

У звіті зазначено, що індекс цін на рослинні олії в грудні в порівнянні з листопадом зріс на 9,4%. При цьому зростання фіксується шостий місяць поспіль. Останнє підвищення було викликано цінами на пальмову олію, які підтримуються стійким попитом, особливо з боку виробників біодизеля, а також побоюваннями з приводу скорочення поставок.

Індекс цін на цукор піднявся на 4,8% в порівнянні з листопадом. Почасти це було викликано зростанням цін на сиру нафту. В результаті бразильські цукрові заводи почали направляти більше цукрової тростини для виробництва етанолу, що призвело до зниження доступності цукру на світовому ринку.

Індекс цін на молочну продукцію протягом місяця збільшився на 3,3%, що обумовлено цінами на сир, які виросли майже на 8% на тлі скорочення експортних поставок з Європейського союзу і Океанії.

Індекс цін на зернові в грудні піднявся на 1,4% в основному через зростання цін на пшеницю на тлі підвищеного попиту на імпорт з боку Китаю і логістичних проблем у Франції, викликаних тривалими протестами в країні. Однак котирування цін на кукурудзу і рис залишалися в цілому стабільними.

Індекс цін на м’ясо в грудні склав 191,6 пункту, практично не змінившись в порівнянні з його переглянутим листопадовим значенням.

Субіндекс завершив рік на 18% вище, ніж в грудні 2018 року, що було обумовлено котируваннями свинини, підтримуваними як стійким імпортним попитом з боку Азії, так і внутрішнім передсвятковим попитом в Євросоюзі і Бразилії.

Оставьте комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *