У 2019 році аграрії придбали на 30% більше української техніки завдяки держпідтримці

В рамках програми держпідтримки придбання вітчизняної сільськогосподарської техніки та обладнання українські фермери за 2019 р. закупили їх на суму понад 5,77 млрд грн, що на 31,2% більше, ніж у 2018 р. Про це сказала секретар Нацкомітету з промислового розвитку Олена Саліхова.

«При цьому розмір компенсації (25% вартості. – Прим. ред.) за придбану техніку, за даними Мінекономіки, за фактом в 2019 р. склав 640 млн грн (заявки аграріїв по вересень, які були задовільнені), тоді як заявки, подані в жовтні-листопаді на суму 563 млн грн, не компенсовані, а техніка була придбана», — розповіла вона в ході робочої зустрічі із заступником міністра розвитку економіки Тарасом Висоцьким.

У свою чергу, Т.Висоцький зазначив, що ця програма недофінансована в зв’язку з тим, що в бюджеті було передбачено на ці цілі менше коштів (682 млн грн. – Прим. ред.), ніж попит на цю програму.

«Аграрії набагато більше купили техніки за програмою, ніж в бюджеті було коштів, тому можна обговорювати можливість розгляду цієї компенсації в 2020 р. Наша позиція — завершити всі програми», — зазначив заступник міністра.

Він додав, що за IV квартал, коли коштів на компенсацію вже не залишилося, аграріями була придбана техніка на 2 млрд грн, що означає компенсацію ще 500 млн грн.

Оставьте комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *