Уряд ввів регулювання цін на продукти і ліки

Кабінет Міністрів України  22 квітня на черговому засіданні прийняв постанову «Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають важливе соціальне значення, товари протиепідемічного призначення, необхідних для запобігання поширенню епідемій, пандемій, коронавирусной хвороби (COVID-19)».

Про це повідомила прес-служба Мінекономіки.

Постановою затверджено перелік товарів, що мають важливе соціальне значення і перелік товарів протиепідемічного призначення. На певні переліки буде поширюватися порядок декларування зміни роздрібних цін.

Згідно з повідомленням міністерства, декларування зміни роздрібних цін буде здійснюватися через офіційний сайт Госпродпотребслужби , яка проводить державний нагляд (контроль) за додержанням вимог формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.

Згідно з порядком, декларування змін роздрібних цін вводиться в разі зміни ціни в порівнянні з вартістю на дату набрання чинності цією постановою або попередньо задекларованої ціни:

  • на 15% і більше — за 30 днів до початку її застосування;
  • на 10% і більше, але менше 15% — за 14 днів до початку її застосування;
  • на 5% і більше, але менше 10% — за три дні до початку її застосування, не рахуючи дня декларування.

Постанова набуде чинності через 10 днів з дня опублікування і буде діяти до закінчення карантину.

Нагадаємо, що під державне регулювання підпадають такі продукти харчування: гречка, цукор, борошно пшеничне в / с, вітчизняні макарони, молоко, житньо-пшеничний хліб, курячі яйця 1 категорії, курка, мінеральна вода без газу і вершкове масло 72,5% . 

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *