Урожай на Одещині скоротиться на 70% через посуху — аграрії

Аграрії Одеської області повідомляють, що в регіоні не було такої сильної посухи з 1947 року.

Про це пише глава Одеської обласної державної адміністрації Максим Куций на своїй сторінці в  Facebook .

«Крім викликів, пов’язаних з епідемією коронавируса, Одеська область знаходиться на межі ще однієї критичної і дуже небезпечній ситуації — загибелі 0,5 млн га озимих через посуху. Це більше 50% від усіх посівів в регіоні. Якщо в минулому ми зібрали 3,7  млн  т врожаю, то в цьому, за прогнозами, зможемо вийти лише на 1,2  млн  т », — зазначає Максим Куций .

Агропідприємствам Бессарабії загрожує банкрутство, а бюджету — значна нестача коштів.

«Зустрівся з аграріями Болградського району — оцінювали масштаби завданих збитків та обговорювали всі можливі загрози, адже домогосподарства вже другий рік страждають від посухи і можуть втратити до 2 млрд грн», — зазначив голова ОДА.

Відповідно до публікації, основне завдання Одеської ОДА — не допустити банкрутства ряду агропідприємств, скоординувати зусилля з аграріями та гарантувати продовольчу безпеку регіону.

Як пише Максим Куций, з ітуація з АПК настільки критична, що в ОДА вже направили кілька звернень і розраховують на допомогу Кабінету міністрів.

Крім того, ОДА звернулася до банківських установ, щоб ті відстрочили погашення кредитів або надали пільгові умови для сільгоспвиробників, які постраждали від посухи.

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *