Україні необхідно змінити стратегію розвитку агросектору через обвал світового ринку нафти — думка

Через обвал світового ринку нафти, Україні слід переглянути внутрішню стратегію розвитку агросектору та внести зміни в експортну. Ставку потрібно робити на переробку аграрної сировини і збільшення виробництва продукції з доданою вартістю.

Про це розповів народний депутат України, секретар Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Іван Чайківський , пише AgroPolit.com .

«На такі зміни наштовхують останні події на нафтовому ринку. Вже зараз ми бачимо, що рекордне зниження світових цін на нафту в цьому році може обернутися скороченням попиту, а значить і зниженням ціни на кукурудзу і технічні культури. Це означає, що значна частина нового врожаю цих культур виявиться на внутрішньому ринку. І тут постане питання — що з нею зробити? Переробляти, але як, коли не вистачає потужностей? Якою буде ціна, а отже і прибутки аграріїв?», — зазначив Іван Чайківський.

В цілому ж щорічно урожай в Україні становить близько 70 млн т зернових, близько 20-25 млн т олійних культур.

«Споживаємо всередині країни — 20 млн т зернових і олійних 14 млн т, тобто сумарно трохи більше 34 млн т. Тому інші, 55-61 млн т, щорічно продаємо. Але це відбувалося до кризи. Через зменшення попиту, на внутрішньому ринку може залишитися більше зернових », — резюмував Іван Чайківський.

На його думку, в найближчі роки влада і бізнес повинні докласти максимум зусиль, щоб перезапустити внутрішню переробку зернових і розвивати тваринництво. Це збільшить доходи виробників і зменшить залежність країни від імпорту.

«Для створення більшої доданої  вартості української продукції сьогодні державі і виробникам варто спрацювати командно, розвиваючи максимально« українське », —  резюмував  Іван Чайківський.

Нагадаємо, що в понеділок, 20 квітня, мінімальний рівень ціни на нафту марки WTI з постачанням в травні 2020 був — $ 40,32 за барель — це абсолютний  історичний мінімум  за весь час видобутку нафти з кінця XIX століття.

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *