Сьогодні в Україні стартує земельний тур

У Міністерстві розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства анонсували, що відзавтра будуть відбуватися регіональні земельні форуми, які покриють всю територію України.

«До дискусії ми запрошуємо долучитися депутатів всіх рівнів, аграріїв і всіх бажаючих. Раніше нами було проведене опитування серед сільських рад і ОТГ, тому ми вже маємо розуміння, які питання цікавлять населення», — констатував заступник міністра Тарас Висоцький .

На уточнююче питання, що серед аграріїв багато розмов про те, що при відкритті ринку землі їхнє право на оренду буде втрачене, Тарас Висоцький відзначив, що «право оренди є першочерговим, тобто навіть при зміні власника орендар залишається той самий».

«Тому зацікавленості купувати землі, які ще 10 років будуть в оренді, ні у кого не буде. Якщо дивитися на приватні землі, то 60-70% взяті в оренду на 7-10 років. Близько 7% власників готові продавати землю чинному орендарю, а ми в свою чергу його фінансово підтримаємо», — каже замміністра.

За його словами, у ризику знаходяться «тіньові» землі.

«Ми знаємо, що їх близько 10 млн га. Люди свідомо здають «в чорну» землі, щоб не платити податки. Країна не може захищати непрозорий ринок, але у них є час до 1 жовтня 2020 року, щоб офіційно оформити орендні відносини із ставкою 10-12% і користуватися переважним правом», — резюмує Тарас Висоцький.

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *