Стало відомо, що для агросектора зробив Зеленський за перший рік правління

Вже рік як Володимир Зеленський є Президентом України. Він переміг 21 квітня 2019 р в другому турі виборів з результатом в 73% голосів виборців, випередивши свого попередника  Петра Порошенка .

За рік правління Президент України Володимир Зеленський зробив ряд важливих кроків для агросектору.

По-перше, прийнятий закон про ринок землі №2178-1 0 . Земельна реформа в Україні та вільний ринок землі були одними з основних передвиборних обіцянок Володимира Зеленського.

« Якщо ж копнути глибше, то з такою тезою йшли на вибори і інші кандидати. Правда, за цим законом ми отримали квазіринок і збереження земельного статус-кво мінімум на 2 роки. Чому? З одного боку, у власників паїв з’явилося законне право продавати свою землю. З іншого  —   Доступ до покупки землі отримали фізичні (з 1 липня 2021 г.) і юридичні особи (з 1 січня 2024 г.). Важливий момент: доступ іноземців за законом про землю неможливий, до моменту проведення всеукраїнського референдуму на цю тему », — наголошується в матеріалі.

По-друге, ліквідовано Міністерство аграрної політики і продовольства , його функції розподілені в ряд департаментів при Міністерстві розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства.

« Про недалекоглядності цього рішення ринок сигналив Кабміну і Президенту протягом декількох місяців. Однак, для оптимізації структури уряду і витрат, вирішили спочатку «відрубати голову» Мінагро, а вже через півроку  — «Ахра, Атмена!». Володимир Зеленський після Давоського форуму публічно пообіцяв відновити Мінагрополітики »,  — вказується в повідомленні.

По-третє, збережена державна підтримка агросектору . В цьому ж році кабмінівські реформатори, переглядаючи бюджет, намагалися забрати в агросектора підтримку. Завдяки саме позиції Володимира Зеленського «обрізання» 4 млрд грн вдалося уникнути. Тому, замість кредитування під покупку землі, їх направлять на інші програми сектора.

«Це добре і одночасно погано: добре, коли аграрії наповнюють країну 40% валютної виручки, сплачуючи щорічно до держбюджету 50 млрд грн, і в той же час їм прямо під ніс готують фігу. Чи не занадто європейські підходи в європейській Україні? Дуже радимо пану Президенту не слухати таких радників, які говорять: «Покажіть її і все буде спокійно». Женіть їх в три шиї. У кожній українській корові і тонні зерна більше валютної мощі для гривні та розвитку сільських територій », — підсумували в виданні.

Нагадаємо, що Закон про ринок землі  №2178-10  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення»  спрямований на підпис  Президенту України  Володимиру Зеленському .

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *