Світовий ринок органічних продуктів зростає щорічно на 5-15%

Останні 15-20 років світовий ринок органічних продуктів стабільно розвивається і росте на 5-15% щорічно. Це один з небагатьох, якщо не єдиний, ринок в харчовій індустрії, який демонструє такий динамічний ріст.

«Наскільки ситуація в Україні буде співвідноситися зі світовим трендом? Навіть якщо для нас органічне виробництво раптом перестане бути цікавим, країну все одно буде затягувати в світовій органічний ринок », — розповів Сергій Галашевський.

За його словами, в 2000-х роках, коли ЄС прийняв регламент по тваринництву, з’явився попит на органічні корми. Українські аграрії стали вирощувати культури для таких кормів. За його словами,  майже за  20 років в Україні сформувалася досить потужна галузь з різними напрямками і переробкою. Однак, в останні роки, кількість сертифікованих земель скоротилася. 

«Якщо говорили, що в 2014 році в Україні було заявлено близько 400 тис. Га земель під органічним виробництвом, то згідно з останнім моніторингом Мінагропроду, в 2017 р — 289 тис. Га. При цьому сектор не стагнує, він розвивається, просто очищається від недобросовісних гравців. Наприклад, якщо в 2014 р в країні було близько 400 виробників органічної продукції, то в 2018 р — близько 600 », — зазначає експерт.

Але, він допускає, що серед тих, хто перестав займатися органічним виробництвом, були і ті, кому невигідно стало випускати таку продукцію. На його думку, зокрема через додаткових вимог — це додаткові витрати. З органічних операторів відійшло більше тих, хто дійсно порушував стандарти органічного виробництва, зазначив Сергій Галашевський. 

На його думку, 1% від загальної кількості ріллі в країні або 600-700 тис. Га може бути потенційно органічної.

При цьому, ситуація з мораторієм і ринком землі може позитивно вплинути на ринок органіки в Україні.

«Належність землі конкретному власнику однозначно сприятиме розвитку органічного виробництва. Перехідний період для вирощування органічних культур становить 2-3 роки. У цей період складно говорити про заробіток і повернення інвестицій. Якщо земля буде у власності виробника, йому буде простіше планувати розвиток виробництва і т. Д », — додав він.

Нагадаємо, що на думку Сергій Галашевський, в органічної галузі, як і в будь-який інший, є оператори, які свідомо чи несвідомо  не дотримуватися  певних законів чи порушують їх.

Оставьте комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *