Окупність бізнесу з вирощування гарбузів становить п’ять місяців

Останніми роками українські фермери скоротили вирощування гарбузового насіння, проте попит на таку продукцію активно росте. Нині саме час зайняти цю нішу, зокрема, для виробництва на експорт.

Так, експерти ProConsalting розробили бізнес-план створення підприємства з переробки насіння цієї культури. При плануванні враховувалося те, що технології вирощування, збирання та зберігання насіння відповідатимуть чинним державним стандартам. Міжнародних стандартів ООН чи вимог Codex Alimentarius на гарбузове насіння на сьогодні немає.

Переробка насіння включає декілька етапів: приймання, чистка, калібрування, сортування, замочування, шелушіння, сушіння, сортування та пакування. За розрахунками, на обладнання знадобиться $350–400 тис. Для обслуговування виробничої лінії необхідно 10 осіб основного персоналу.

«Враховуючи вартість реалізації насіння 5 $/кг, рентабельність продажів складе 30–35%. Окупність проекту — 4–5 місяців з моменту початку виробництва», — підрахували в ProConsalting.

В Україні найбільше гарбузів вирощується в Донецькій, Дніпропетровській, Полтавській, Одеській, Харківській, Запорізькій і Київській областях. Основні напрямки експорту гарбузового насіння — Європа й країни Середнього Сходу.