Запуск ринку землі: українцям дали пораду, як заробити

Після запуску вільного ринку землі українці не повинні поспішати з продажем своїх земельних паїв — в середньостроковій перспективі вони можуть добре заробити.

Як правильно розпорядитися своєю землею, розповів депутат Верховної Ради від «Слуги народу», член парламентського комітету з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук.

На питання, що вигідніше для землевласників — продати пай або здати в оренду, депутат запропонував економічну модель з перспективою на п’ять років вперед.

«Наприклад, є молода сім’я. 20-річні одружуються, живуть в селі, хочуть переїхати в місто — Хмельницький, Черкаси, немає різниці. Їх батьки, бабусі-дідусі, мають 8-10 паїв, 16-20 га землі … Я б цю землю заклав в банк, отримав би дешевий кредит під маленькі відсотки. Ці гроші дав би молодим, щоб купили житло собі в обласному центрі, могли там працювати і жити «, — розповів він.

«Якщо вони не хочуть переїхати, залишаються в селі, треба ці кошти залучити і купити якусь техніку — культиватор, плуг, ще що-небудь. Одночасно здати в оренду цю землю і за рахунок коштів, отриманих з оренди, гасити кредит. Тоді за 7-8 років залишиться і земля, і вже завтра почнуть кредитні кошти працювати, і буде за що гасити кредит «, — поділився рецептом нардеп.

На думку Солончука, це найкраща модель для українців, які мають економічні довгострокові плани.

Оставьте комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *