Експертиза насіннєвого матеріалу забезпечить високу врожайність культур

Як бути впевненим, що придбаний посівний матеріал якісний? Найкраще — дослідити його в лабораторних умовах. Адже тільки так можна точно дізнатися всі показники насіння, їх сильні і слабкі сторони і, при необхідності, скорегувати їх або навіть замінити посівний матеріал.

«Отриманий насіннєвий матеріал ми перевіряємо на показники посівної придатності по ГОСТ 4138-2002 «Насіння сільськогосподарських культур. Методи визначення якості», — розповідає керівник агробіологічної лабораторії Інституту Володимир Конограй. — Вони визначаються шляхом аналізу середнього зразка насіння з конкретної партії і включають дослідження на оцінку показників енергії проростання, схожості, виконання фітопатологічного експертизи та визначення чистоти насіння. Таке дослідження гарантовано покаже, наскільки посівний матеріал якісний, і зійде він взагалі ».

Крім того, зазначає вчений, важливо і фітопатологічне дослідження насіння. Адже, саме виходячи з отриманих результатів, можна оптимально підібрати протруйники.

«Незаражених насіння практично не буває, — розповідає він. — Тому якщо не досліджувати посівний матеріал на фітопатології і не провести протруєння, на ньому будуть розвиватися грибні та бактеріальні патогени, які приведуть до хвороб проростків і изреженности сходів, що в подальшому вплине на врожайність. Тому проведена заздалегідь Фітоекспертіза виявить «недоліки» насіння і допоможе вибрати оптимальний препарат, здатний їх вирішити ».

Фахівці Інституту використовують для проведення «Фітоекспертіза» камери з контрольованим середовищем. У них методом вологих камер або поживних середовищ стимулюють зростання патогена. Потім за допомогою мікроскопічних досліджень збудників хвороб ідентифікують.

Після проведення досліджень аграрій отримує відповідний протокол, де вказується загальна зараженість насіння хворобами і процентне співвідношення між видами грибних захворювань.

За результатами дослідження фахівці дають аграрію рекомендації щодо застосування протруйників для обробки насіння, подальшого застосування системи захисту посівів, а також рекомендації по агротехнічних прийомів (глибина висіву, норма висіву і т.д.).

При низьких посівних якостях насіннєвого матеріалу даються рекомендації, спрямовані на підвищення цього показника (стимулятори росту, мікро і ін.).

Оставьте комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *