Для малих фермерів запустять Фонд часткового гарантування кредитів

Він має запрацювати до відкриття ринку землі

Фонд часткового гарантування кредитів для малих фермерів на покупку землі має запрацювати в Україні до відкриття ринку землі 1 жовтня 2020 року. Про це повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тарас Висоцький.

За його словами, для того, щоб спростити українським виробникам доступ до фінансування і допомогти розвивати свою справу, чиновники активно спілкуються з банками і планують розробити різні моделі спрощеного кредитування.

«Також одним з інструментів є запуск Фонду часткового гарантування кредитів, який повинен спростити надання позик для тих виробників, які не мають заставного майна. Крім того, ми пропонуємо програму компенсації відсоткової ставки кредитів аграріям в рамках державної підтримки », — сказав Висоцький, слова якого наводить прес-служба міністерства.

Новий фонд буде фокусувати увагу на малих виробниках. Попередньо, які володіють землею до 500 га, проте, на думку Висоцького, краще робити обмеження по сумі, ніж за розмірами земельних наділів, «тому як на 500 га плодоовочевої продукції можна мати оборот як на 5 тис. Га».

Як очікується, на наступному тижні в Раду буде внесений законопроект щодо державної підтримки малих фермерів, а протягом півтора місяців він повинен бути прийнятий. Крайній термін запуску фонду — до 1 жовтня 2020 року, уточнив Висоцький.

Раніше Кабмін прийняв рішення схвалити концептуальні напрями здешевлення кредитів сільськогосподарським товаровиробникам для покупки земель сільськогосподарського призначення. Зокрема, в рамках одного з таких напрямків передбачено часткову компенсацію відсоткової ставки за кредитом, а також надання часткової гарантії для банку при купівлі землі.

Оставьте комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *