В Україні може значно подорожчати часник — через коронавирус

В Україні можуть значно зрости ціни на часник, оскільки його імпортують в основному з Китаю і Ірану.

За словами директора з розвитку Української плодоовочевої асоціації ( УПОА ) Катерини Звєрєвої, імпорт часнику в Україні стабільно зростає вже два роки поспіль, і в 2019 році був встановлений новий рекорд — 5,3 тис. Тонн.

У 2013 році Україна імпортувала близько 6,9 тис. Тонн часнику. Однак в 2017 році імпорт впав до 2,5 тис. Тонн, і навіть почав зростати експорт, який досяг майже 600 тонн в 2018 році. При цьому Україна жодного разу не була нетто-експортером часнику, завжди імпортуючи більше, ніж продавалося на експорт. Основна причина — відсутність належної інфраструктури і знання специфіки зберігання часнику.

«У 2016-2017 роках багато в нашій країні зацікавилися перспективами вирощування часнику і почали інвестувати в досить великі промислові проекти. На папері це виглядало дуже прибутковим бізнесом, однак практично всі інвестори були дуже розчаровані реальними результатами і закрили цей напрямок «, — розповіла Звєрєва.

Також експерт розповіла, що в 2019 році імпорт часнику зріс в півтора рази в порівнянні з 2018 роком. Поставки часнику з Китаю виросли ще істотніше — на 61%. Ще однією країною, яка забезпечила значний приріст поставок часнику в Україні, став Іран, який які раніше не поставляв нам цей продукт. Третім найбільшим постачальником часнику в Україні є Єгипет. На цю країну припадає близько 13% всього українського імпорту часнику. Також в останні роки нарощує експорт часнику в Україну Узбекистан.

Оставьте комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *