В Україні в 2020 році планують запустити дві програми держпідтримки АПК

Мінекономрозвитку України планує в 2020 р запустити дві програми державної підтримки агропромислового комплексу, перша з яких буде полягати в наданні сільгоспвиробникам  доступу  до банків, а друга — в здешевленні процентних ставок по кредитах. Про це 22 жовтня під час брифінгу розповів міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Тимофій Милованов, повідомило інформаційне агентство УНІАН.

«Щонайменше, дві програми, потенційно. Перша програма — це компенсація відсотків. Просто буде менший відсоток. Частина відсоткової ставки компенсує держава, платник податків, тобто всю державу », — резюмував Т.Мілованов.

Щодо другої форми підтримки, то, за словами міністра, нею може стати так званий «partial guarantee fund» (фонд часткового гарантування. — Ред. ), Який буде направлений на те, щоб відкрити доступ до вкладів сільгоспвиробників, які довгий час працювали в тіні або не працювали взагалі.«Податки — це не самоціль, це наслідок. Нам необхідно, щоб економіка існувала. Я за те, щоб розвивалася економіка. Тому таких людей (фермерів. — Ред. ) Необхідно підтримати. Банки бояться давати їм гроші. Для цього створюється фонд, який гарантує, це як страхова компанія, що ця людина — він фермер (…) але якщо він не повернув гроші, ми страхуємо це і повертаємо з цього фонду », — пояснив Т.Мілованов.

Оставьте комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *