В Україні встановили нові правила ведення органічного виробництва

23 жовтня Кабінет Міністрів України встановив докладні правила господарської діяльності в сфері органічного виробництва в Україні.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства.

«Відповідна постанова буде сприяти формуванню ефективної державної політики у сфері органічного виробництва в Україні», — указується в повідомленні.

Урядова постанова встановлює докладні правила органічного рослинництва, тваринництва (в тому числі, специфічні вимоги до органічного птахівництву і бджільництва), грибівництва, аквакультури, виробництва органічних морських водоростей, органічних харчових продуктів і кормів, заготівлі органічних об’єктів рослинного світу, а також особливості застосування винятків, ведення паралельного і одночасного виробництва, зберігання, перевезення і маркування окремих видів органічної продукції.

«Прийняття постанови має на меті забезпечити належне та ефективне функціонування ринку органічної продукції, а також створити прозорі умови ведення господарської діяльності в сфері виробництва та обігу органічних товарів», — відзначили в міністерстві.

Також нові правила ведення господарської діяльності в сфері органічного виробництва дозволять знизити рівень забруднення атмосферного воздуха, води, земель синтетичними речовинами, в тому числі агрохімікатами, пестицидами, а також відходами тваринництва, сформувати якісні умови утримання певних видів тварин для задоволення їх поведінкових потреб.

Нагадаємо, що агропідприємства, які лідирують по виробництву органічної плодоовочевої продукції в Україні знаходяться в Київській, Вінницькій, Харківській і Житомирській областях.