Весна не за горами, або Що потрібно знати про стан озимих культур

Аномально тепла зима цього сезону не може не вплинути на стан посівів озимих культур. Тому до наслідків фахівці рекомендують почати готуватися вже зараз.

Весна не за горами, або Що потрібно знати про стан озимих культур фото, ілюстрація

«Фітосанітарний стан посівів дійсно в значній мірі залежить від погодних умов, — підтверджує керівник агробіологічної лабораторії« Інституту здоров’я рослин »Володимир Конограй. — А агрокліматичні умови, що склалися в зимовий період цього сезону на більшості територій, сприяють розвитку хвороб і шкідників, які будуть загрожувати сільськогосподарським культурам. Тому для збереження врожаю озимих пшениці, ріпаку та інших культур і забезпечення його якості в подальшому важливо провести оцінку фактичного фітосанітарного стану культур в різні фенологічні і календарні терміни, а також оперативно на виявлені проблеми зреагувати ».

Фітосанітарний моніторинг включає в себе комплексне обстеження, яке дозволяє оцінити фізіологічний стан рослин, ступінь ураження їх хворобами та пошкодження шкідниками. 

А перевага лабораторного аналізу відібраних рослин озимих культур, зазначає вчений, в тому, що він дозволяє точно виявити збудників борошнистої роси, септоріозу, кореневих гнилей та інших хвороб, а також пошкодження шкідниками. Таким чином, знаючи проблему, можна працювати над її вирішенням.

В «Інституті здоров’я рослин» не тільки досліджують рослинний матеріал на наявність збудників грибкових хвороб і пошкодженість шкідниками, а й проводять діагностику дефіциту мінерального живлення, виявляють залишкові кількості пестицидів і нематоди. Такий комплексний підхід дозволяє забезпечити повноцінний захист і підживлення молодих посівів

Оставьте комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *