Вартість українського дизпалива може злетіти до європейських максимумів — експерти

Дизельне паливо і скраплений автогаз в Україні можуть подорожчати до європейських максимумів.

Таку думку висловили експерти  «Консалтингової групи А-95» , пише Online.ua .

За словами аналітиків, це станеться в разі обмеження на імпорт нафтопродуктів, якого домагаються українські нафтопереробні компанії.

Крім того, згідно з повідомленням, при низьких обсягах виробництва палива в Україні нафтотрейдери змушені його імпортувати, а зростаючий попит штовхає закупівельні ціни вгору.

Аналітики вважають, що будь-які обмеження на імпорт викличуть зростання цін і перебої з поставками.

«Введення мит і квот на імпорт вдарить по конкуренції і викличе зліт ціни на дизпаливо і автогаз до європейських максимумів»,  — підкреслив директор «Консалтингової групи А-95»  Сергій Куюн .

Він підрахував, що введення мита 8,5% при нинішньому рівні світових цін на паливо призведе до підвищення оптових цін на дизпаливо мінімум на 1 000 грн / т. Тоді витрати на пальне в найбільших категоріях споживачів виростуть.

«Приватний і комерційний сектор переплатять 4 млрд грн, аграрний сектор  —  1,9 млрд грн, гірничо-металургійний комплекс 700 млн грн, « Укрзалізниця » —  300 млн грн, Міноборони  —  100 млн грн»,  — вважає Сергій Куюн.

Нагадаємо, що за прогнозом  експертів ННЦ «Інститут аграрної економіки», в 2020 році обсяги споживання палива в сільському господарстві будуть носити стабільний характер, з певним зниженням використання дизельного палива і цін на нього.